Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Pálení čarodějnic + májová diskotéka
1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Hasiči > 120. výročí založení SDH Chotělice

120. výročí založení SDH ChotěliceDatum konání:
16.6.2018

Spolupráce mezi sousedním okrskem pokračuje a tak naše družstvo mužů a dětí vyjelo v sobotu šestnáctého června na oslavy 120. výročí založení SDH Chotělice. Sraz všech soutěžních družstev byl v sedm hodin na návsi obce, odkud se za doprovodu dechové hudby přecházelo k památníku hrdinů padlých za 2. světové války, kde starostka obce společně se starostou hasičů položili věnec a květiny. Pak se již celý průvod přesunul na místní hřiště, kde probíhala vlastní soutěž. Na úvod své umění předvedl tým mažoretek z Volanic a po uvítacích proslovech starostky obce a velitele hasičů nastoupily k požárnímu útoku děti. Nejprve špunti ze Slatin a po nich naše družstvo. Obě družstva si za svůj výkon vysloužila nejen potlesk přítomných, ale také vynikající točenou zmrzlinu, medaile, pamětní džbán a diplom.

         Po dětských týmech již nastoupili k požárním útokům družstva mužů. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – sportovní a klasická. Naše družstvo ve složení: Martin a David Ryglovi, Milan a Lukáš Novotný, Tomáš Pižl a Martin Sedláček musel doplnit p. Pižl ze Žlunic. Na oplátku pak Žlunické družstvo posílili Tomáš Pižl a Lukáš Novotný. Obě družstva soutěžila v klasickém stylu, kde poměřili své síly s deseti dalšími týmy. Naši chlapi se umístili na pátém místě.

         Po celou dobu byl zajištěn bohatý a zajímavý doprovodný program nejen pro děti, ale i pro dospělé všech věkových kategorií. Ukázku zásahu předvedli hasiči, záchranná služba i policie ČR. Po celý den bylo možné se projet v koňském kočáře, zaskákat si v nafukovacím hradu, střílet ze vzduchovky nebo si nechat namalovat obrázek na obličej. K tanci i poslechu hrály kapely Hořičanka, Pardubická šestka a Táboranka. Od 19 hodin pak skupina Sonnet, která již byla součástí večerní taneční zábavy. Slavnostní akci ukončil večerní ohňostroj.