Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6
Dětský den a pouťová zábava
7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Hasiči > Okrskové cvičení mužů a žen

Okrskové cvičení mužů a ženDatum konání:
18.5.2019

Po deseti letech se opět konalo okrskové cvičení mužů a žen v naší obci. Toto cvičení bylo zároveň oslavou 120 let založení sboru v Sekeřicích. Celému cvičení předcházela velmi pečlivá příprava areálu, programu, obsluhy i občerstvení. Do přípravy byli zapojeni nejen zastupitelé a členové sboru, ale i místní občané. Výborným nápadem bylo objednání stejných triček pro všechny, kteří se cvičení zúčastnili. Tričko bylo tmavě modré barvy se znakem obce vepředu a s nápisem hasiči Sekeřice nebo hasičky Sekeřice na zádech. Pro ženy bylo toto tričko zároveň soutěžním dresem.

         Cvičení se konalo v sobotu osmnáctého května. Počasí od rána vypadalo slibně, nepršelo, ukazovalo se sluníčko. Sraz všech účastníků byl na návsi před obecním úřadem. Po vyplnění přihlášek a dojezdu všech sborů následoval slavnostní nástup.

         Cvičení slavnostně zahájil starosta sboru, pan Vl. Pižl, který v krátkosti všechny přítomné přivítal a předal slovo starostce obce, paní Petře Sedláčkové. I ona všechny přítomné přivítala a ve stručnosti připomněla důležitá data v historii sboru. Poté požádal o slovo hlavní rozhodčí soutěže, pan Zdeněk Janďourek, který v rychlosti zopakoval pravidla a zdůraznil nulovou toleranci alkoholu.

Pak již následovalo losování pořadí. Z okrskové schůze bylo domluvené, že místní sbory budou startovat první v pořadí. Ostatní sbory si poctivě vylosovala čísla. Následoval přesun všech do areálu „U lesa“, kde byla pečlivě připravená dráha, ozvučení i občerstvení. Moderování celé soutěže měl na povel Vláďa Peš, muziku manželé Sedláčkovi.

Jako první se předvedly dětské oddíly. Letos celkem tři. Sekeřice, Hlušice a Slatiny. Děti předvedly pouze požární útok. Nejlepšího času dosáhly Slatiny, druhé byly naše děti a třetí skončily děti z Hlušic.

Po dětech tradičně nastoupily ženské týmy. Z původně očekávaných sedmi, nakonec dorazilo jen pět družstev. Naše obec měla po dlouhé pauze také ženské družstvo, které zde mělo premiéru. Nervozita byla velká, ale naše ženy byly po útocích na prvním místě. Výborně se podařilo ženám zaběhnout i štafetu a k velkému překvapení soutěž ve své kategorii vyhrály. Družstvo tvořily: Milada Janatová, Lenka Kazdová, Žaneta Sejnová, Aneta Šádková, Markéta Novotná, Zuzana a Petra Sedláčkovi. Fandícími náhradnicemi byly Marie Karbanová a Markéta Diblíčková.

Konečné pořadí žen: Sekeřice, Žeretice, Žlunice A, Volanice, Žlunice B.

Mužských družstev bylo jedenáct. Vysoké Veselí ještě dovezlo družstvo veteránů, kteří předvedli mimo soutěž jen PÚ.

Naše obec měla mužské týmy dva. Družstvo „A“ a muže ze staré gardy. Družstvo „A“ neponechalo nic náhodě a s přehledem byli první v požárním útoku i štafetě. Muži ze staré gardy byli po útocích na osmém místě, bohužel první pokus štafety byl neplatný a druhý opravný už stačil v celkovém součtu časů jen na desáté místo.

Konečné pořadí mužů: Sekeřice „A“, Žlunice, Chotělice (hostující), Hrobičany, Volanice, Vrbice, Sběř, Vysoké Veselí, Žeretice, Sekeřice „stará garda“, Kozojedy. Družstvo „A“ bylo ve složení: Tomáš Pižl, Ondřej Janouch, Lukáš Novotný, David a Martin Ryglovi, Patrik a Vojtěch Mokošínovi. Stará garda běžela ve složení: Vladimír Pižl, Vladimír Peš, Petr Mokošín, Luboš Janouch, Luděk Líbal, Martin Sedláček, Milan Novotný.

Celá soutěž proběhla v rychlosti, bez protestů, bohužel se třemi menšími úrazy a v půl jedné už bylo odcvičeno. Družstva se postupně přesouvala k občerstvení a na oběd. Podával se hovězí guláš s chlebem. Ve stánku se postupně vystřídali: Jana Janouchová, Dana Novotná, Jana Pešová, Lívie Líbalová, Radka Mokošínová, Martin Kazda, Karel Čapek, manželé Luboš a Jitka (za svobodna Janďourková) Bělíkovi.

         Po slavnostním vyhlášení, které proběhlo přibližně ve čtrnáct hodin následovala volná zábava. K tanci a poslechu hrála skupina Domino. V přestávkách vystoupily dětské mažoretky z Volanic, ukázku vyproštění zaklíněné osoby z auta předvedli hasiči z Nového Bydžova a ukázku z výcviku psů předvedli členové kynologického spolku z Nového Bydžova. Hasiči k velkému nadšení dětí i dospělých nastříkali na trávník pěnu a to byl pro mnohé určitě největší zážitek z celého dne. Tančilo se na trávníku, na betonu, na stolech, na reprobednách, skákalo se do nádrže v oblečení, trenkách i bez nich, jedlo se, pilo a zpívalo až do ranních hodin. Vždyť také bylo co slavit. Dvě zlaté, jedno stříbro, 120 let trvání sboru, 45 let trvání dětského oddílu a 40 let od položení základního kamene při výstavbě areálu „U lesa“.