Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Hasiči > Výroční schůze

Výroční schůzeDatum konání:
13.1.2017

Poprvé od založení sboru dobrovolných hasičů se výroční valná hromada konala až v lednu. Zpočátku byl vybrán prosincový termín, ale z důvodu zaneprázdněnosti některých klíčových členů se termíny různě měnily a posouvaly, až jako poslední a definitivní datum padl pátek třináctého ledna. Schůze se opět konala v klubovně U Kazdů od 19 hodin a pozváni byli nejen všichni členové, ale i místní občané a chalupáři.

                Účast nebyla tak hojná jako v uplynulých letech, ale i tak se klubovna téměř zaplnila. Poslechnout si o činnosti sboru přišlo dvacet sedm zájemců. Pro nemoc se omluvili pánové Siřiště a Kropáček, kteří se pravidelně výroční schůze v naší obci účastní.

                Schůzi v 19:15 zahájil velitel sboru Milan Novotný, který přítomné přivítal a seznámil s programem. Poté předal slovo starostovi sboru p. Vl. Pižlovi, který ve své zprávě shrnul činnost za celý rok 2016. Mužský tým se zúčastnil okrskového cvičení ve Slavhosticích, kde bohužel neobhájili prvenství z předešlých dvou let a skončili na šestém místě. Další činnost spočívala především v účasti na aktivech a okrskových schůzích, které jsou nezbytné pro chod sboru.

Činnost oddílu mladých hasičů zhodnotila vedoucí p. Petra Sedláčková. Ve své zprávě hovořila nejen o jarní i podzimní části soutěže v rámci hry Plamen, ale zmínila se i o soutěžích v Miletíně, Slatinách, Holovousích a Lužanech. Mladí hasiči rovněž podpořili svou účastí charitativní den Moto Haf a výrazně pomohli s organizací kulturních akcí v obci. Paní Sedláčková rovněž zmínila problém s nedostatkem dětí.

Zprávu finanční přednesla pokladní sboru slečna Markéta Novotná a zprávu o stavu majetku p. Martin Sedláček.

Následoval příspěvek velitele okrsku p. M. Pižla, který přítomné seznámil s nejdůležitějšími body okresní schůze, vyzdvihl bohatou činnost sboru v naší obci a poděkoval všem členům za činnost v roce 2016. Na něj navázal zprávou p. Zdeněk Janďourek, který upozornil především na důležitost přeregistrace sboru, nutnosti platit příspěvky a zúčastnit se potřebných školení. Oficiální část zakončil svým proslovem starosta obce Sekeřice p. Vladimír Peš, který stejně jako v uplynulých letech ve stručnosti shrnul uplynulý rok z pozice obce, poděkoval za aktivní činnost nejen v rámci soutěží, ale i při zvelebování obce a organizaci společenských akcí v obci.          

Po skončení oficiální části bylo podáváno občerstvení. Hovězí guláš a chlebem. Pro přítomné byl zdarma sud piva a káva. Ani letos nechybělo oblíbené promítání fotografií a videozáznamů z celoroční činnosti sboru, které stejně jako v loňském roce zajistil p. Martin Sedláček. Příspěvek dodal i p. Pižl ze Žlunic, kterému se podařilo získat fotografie a video z vyprošťování havarovaného letadla ve Žlunicích.

Poslední účastníci se rozcházeli domů po jedné hodině ranní.