Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
Pálení čarodějnic + májová diskotéka
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Kulturní akce - původní > Kultura rok 2012 > Hasičský ples

Hasičský plesDatum konání:
11.2.2012

V tomto roce se konal pouze ples SDH, obecní ples musel být zrušen. Původně se měl konat dvanáctého ledna, ale protože v ten den neměli Dvořákovi čas, nešel ani přeložit kvůli kapele. A tak se konal jedenáctého února od dvaceti hodin pouze ples SDH. V této době byly však velmi silné mrazy, v ten den zrovna mínus 14°C a byl malý poprašek sněhu. Jen obtížně se dařilo vytopit sál i lokál. Asi se i dost spálilo, ale nakonec se p. Dvořákovi podařilo teplo zajistit.

                Tradičně hrála kapela Domino, u pokladny byla tradiční sestava – Valenta Josef, Vacek Josef a Ryšavý Pavel. Někteří poslali vstup, ale nezúčastnili se, proto byl odhad účasti kolem 80 lidí, poměrně velká účast. Kapacita sálu odpovídá tomuto počtu. Ples navštívilo mnoho mladých lidí a dost i téměř neznámých. Dobrá účast lidí na plese přispěla k tomu, že se ples vydařil a pokryly se vynaložené náklady.

                Tombola proběhla též bez problémů pod vedením M. Novotného a za pomoci dalších členů SDH – Šádka, Rygla a Janoucha L., byla plynulá a rychlá. Bylo asi 70 – 80 cen, první cenou byl poukaz do hotelu na dvě noci pro dvě osoby. Na plese opět vystoupily ženy ze Sekeřic – Šádková, Mokošínová, Novotná D., Pastorková, Pižlová, Janouchová J. a Dvořáková se svojí taneční sestavou. Opět byly oblečeny do vtipných kostýmů, brigadýrky na hlavě a předvedly různé variace do rytmu hudby. Vše je opět natočeno na videu. Vtipně měly nalíčené vousy. Rozhodně se všem líbily. Ocenit je potřeba jejich vůli nacvičit a realizovat v krátké době takto vtipnou sestavu.

                Zábava proběhla plynule, lidé se bavili, konzumovali a ani nevnímali venkovní silný mráz. Zábava skončila asi ve tři hodiny, kdy se rozcházeli poslední účastníci. Cenné bylo i to, že vše proběhlo bez jakéhokoliv incidentu.

                Takovou zvláštností bylo, že už p. Mokošín o půlnoci netančil ve slávistickém dresu. Nahradil ho jeho syn Patrik, který si vedl velice dobře a tančil stejně dobře, jako jeho otec.