Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Kulturní akce - původní > Kultura rok 2014 > Pouťová zábava a oslava Dne dětí

Pouťová zábava a oslava Dne dětíDatum konání:
5.7.2014

Tradiční Pouťová zábava spojená s oslavou Dne dětí se letos poprvé konala netradičně až první prázdninovou sobotu 5. července. Celý den bylo krásné slunečné počasí, teplo až dusno. Trošku s obavami jsme vzhlíželi k obloze, jestli se z dusna nevyklube déšť nebo bouřka. Pěkné počasí vydrželo až do 17 hodin a přesně ve chvíli, kdy jsme vyjížděli připravit orientační závod, se strhla dešťová přeháňka a lilo jako z konve. Naštěstí za 15 minut pršet přestalo, příprava závodu se zdařila, ale s drobnými přestávkami už pršelo až do večera.

Den dětí začal v 18 hodin, kdy se na trasu vyznačenou fáborky vydala první dvojice dětí. Děti si vyzkoušely nejen orientaci v terénu, ale i své znalosti o přírodě. V průběhu závodu začaly na podiu různé soutěže – chytání rybiček, slalom na chůdách, skákání v pytlích, přetahování na laně, prolézání hadrovým tunelem a další. Všechny děti byly za svou šikovnost odměněny sladkostmi a upomínkovým listem.

Letos poprvé po skončení soutěží předvedly děti z oddílu mladých hasičů požární útok. Bohužel ani jeden ze dvou pokusů se příliš nezdařil, ale nevadí, o to větší je motivace do dalších let. Úplně na závěr jsme si opekli buřtíky na připraveném ohništi pod jevištěm.

Akci organizačně zajistili manželé Sedláčkovi se staršími dětmi z hasičského oddílu, ohniště na opékání bezchybně připravili pánové Kufr a Šafařík a sladké odměny a buřty zaplatil obecní úřad.

Mezitím již začala ve 20 hodin na parketu hrát osvědčená a oblíbená kapela Domino z Krakovan. Zajistit obsluhu do stánku z řad zastupitelů a členů SDH se nepodařilo a tak byla obsluha nabídnuta Martinovi Kazdovi, který ji s potěšením přijal.  Tato volba se nakonec ukázala jako velice prozíravá, protože pobavit se přišlo cca 80 místních občanů, chalupářů i přespolních. S takovou účastí nikdo nepočítal a tak by nebylo ani nakoupeno dostatečné množství sudů piva, alkoholu, nealko nápojů a občerstvení.

Zábava se velice vydařila, poslední účastníci se rozcházeli domů v půl páté ráno.