Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3
Maškarní ples pro dospělé
4
Drobečková navigace

Úvod > Kulturní akce - původní > Kultura rok 2018 > Vítání občánků

Vítání občánkůDatum konání:
28.7.2018

Historicky druhé vítání nových občánků narozených v naší obci proběhlo v sobotu dvacátého osmého července od šestnácti hodin v zasedací místnosti na obecním úřadě.

Naše obec se rozrostla o dvě holčičky - Amálku Kazdovou a Adélku Částkovou a tři chlapečky -  Péťu Sejnu, Alexe Diblíčka a Nikolase Mašindu.

         Slavnostního zahájení, přivítání rodičů, prarodičů, přátel a známých vítaných občánků se ujala zastupitelka obce paní Petra Sedláčková. Následovalo krátké vystoupení místních dětí pod vedením paní Jany Janouchové. Společně si připravili pásmo dětských písniček a na závěr malým spoluobčánkům předaly na památku sluníčko z papíru.

         Poté před všechny přítomné předstoupil starosta obce, pan Vladimír Peš, který ve svém krátkém proslovu vyslovil radost ze zvyšujícího se počtu nově narozených dětí v naší obci, popřál všem rodičům i dětem mnoho štěstí, zdraví a spokojenosti do dalších let.

         Všechny rodiny obdržely od obce peněžní dar a pamětní list. Maminky navíc květinu a děti nafukovací hračku. Novinkou letošního vítání bylo fotografování dětí a rodičů u houpacího kohouta. A nebylo tak učiněno náhodou. Naše obec má od letošního roku ve znaku právě kohouta a tak bylo použití houpacího kohouta jakousi symbolikou.

         Celá akce se vydařila, jedinou „vadou na kráse“ bylo veliké vedro, které sužovalo celou republiku již několik dní za sebou a tak děti po skončení slavnostní části pobíhaly po úřadu pouze v plenkách a rodiče si neúnavně otírali pot z tváří.