Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6
Dětský den a pouťová zábava
7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Kulturní akce - původní > Kultura rok 2018 > Vycházka do lesa

Vycházka do lesaDatum konání:
28.4.2018

Po třech letech uspořádal místostarosta obce, p. Pižl Vladimír vycházku do lesa. Tentokrát zaměřenou na Žlunické polesí.

         Sraz byl v sobotu dvacátého osmého dubna v deset hodin u teletníku v Sekeřicích. Zájem byl opět velký a na „startu“ se sešlo 43 dospělých a 10 dětí.

         Na začátku p. Pižl všechny přítomné přivítal a krátce seznámil s trasou výletu. Stručnou historii a zajímavosti z lokality „Žlunického polesí“ před zahájením pochodu přečetla paní Petra Sedláčková.  Následovalo společné fotografování a pak se již celý průvod dal do pohybu. Na celé trase bylo celkem jedenáct zastávek: Kožíškův hliňák, před Kostelíkem, Kostelík, u rybníka, před Chroustovským sadem, „U Kapličky“, Novozámecká cesta, u horního rybníka, „U mlýnku“, nad Slavhosticemi, u rybníka „Hořeňák. Ke všem stanovištím na trase měl p. Pižl připravený komentář, který na některých místech ještě doplňoval pan Plachý ze Slavhostic a pan Krejčí ze Žlunic.

         Trasa letos byla zpestřena o dvě zastávky s občerstvením, které připravila paní Jana Janouchová s rodinou. Ochutnat bylo možné domácí perník nebo limonádu, pro otrlejší nátury pak byl k dispozici i alkohol. První občerstvení nabídli všem výletníkům vodník, Manka a Rumcajs, kteří na výletníky čekali u rybníka pod Kostelíkem.

         Zahanbit se nenechal ani mlynář s mlynářkou, kteří na deváté zastávce již značně utrmácené pocestné nasytili čerstvým chlebem a pečivem u makety mlýna, kterou vyrobil p. Pižl.

         Přibližně ve tři hodiny odpoledne všichni účastníci zdárně došli do areálu „U lesa“ kde bylo možné si prohlédnout malou výstavu dokumentů vztahujících se k okruhu vycházky a zároveň doplnit vydané kalorie točeným pivečkem a grilovanou klobáskou.