Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Pálení čarodějnic + májová diskotéka
1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Kultura > Dětský den a Pouťová zábava

Dětský den a Pouťová zábavaDatum konání:
2.7.2016

První sobotu v červenci se konala v areálu "U lesa" oslava Dětského dne a Pouťová zábava. Dětský den začal v 17 hodin. Letos byla pro všechny zájemce z řad dětí i dospělých připravena " Cesta pohádkovým lesem". Na tuto cestu vysílal odvážlivce pan král, kterému se ztratila jeho jediná dcera, princezna Zlatovláska a věřil, že se jí podaří nalézt a přivézt zpátky domů. Cesta k princezně nebyla nijak jednoduchá, statečné děti musely u vodníka vylovit z vody prsten, u hodné chůvy navléct náhrdelník, Karkulce posbírat poztrácené dobrůtky pro babičku, čertovi odskákat v pytli, víle Amálce donést živou a mrtvou vodu, Rumcajsovi nasbírat dostatečné množství šišek do jeho bambitky, lišce Bystroušce předvést parádní kličkování mezi kužely a poradit si se záludnými hádankami u chytrého Honzy. A protože v Sekeřicích máme děti chytré a šikovné, podařilo se všem úspěšně projít všemi nástrahami, splnit zadané úkoly a tím pádem získat potřebné zaklínadlo nutné k probuzení ztracené princezny. Zlatovláska všechny své zachránce odměnila sladkostmi a ráda se vrátila domů ke svému královskému otci. Společně si všichni na závěr ještě zasoutěžili v areálu, někteří využili možnost projet se na koni, prolézt látkovým tunelem a poměřit síly v přetahování na laně. Hravé a soutěživé odpoledne zakončilo oblíbené opékání špekáčků.

                Po skončení her nastoupili "na plac" cvičení psi v doprovodu svých páníčků z oddílu ZKO Nový Bydžov. A opravdu bylo nač se dívat. Perfektní poslušnost předvedli psi při aportování, vyhledání ztracené osoby i útoku na nepřítele.

                Po osmé hodině již areál ožil hudbou našich oblíbenců z kapely Domino a taneční zábava se rozjela naplno. Počasí bylo vynikající, zájemců o tanec byl dostatek a tak na tanečním parketu bylo stále plno. Nechyběl oblíbený tanec v kruhu a hlasitý zpěv se rozléhal do okolí do třetí hodiny ranní.