Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Kultura > Motosraz

MotosrazDatum konání:
24.6.2016
Datum ukončení:
26.6.2016

Opět poslední víkend v červnu, letos od pátku dvacátého čtvrtého do neděle dvacátého šestého se sjeli do naší obce motorkáři z blízkého i dalekého okolí. Pořadatelé dorazili již ve čtvrtek, aby včas připravili potřebné zázemí pro návštěvníky. Především postavení velkého bílého stanu pro případný déšť, zprovoznění plechových koryt a napojení pitné vody, přistavení mobilních wc a stánků s občerstvením.

Meteorologové předpovídali krásný slunečný víkend a na sobotu až tropické 30°C teploty. Na základě těchto vyhlídek pořadatelé letos poprvé zajistili dva nafukovací bazény k ochlazení a osvěžení účastníků motosrazu. První účastníci se začali přijíždět v pátek po patnácté hodině a postupně se sjížděli dlouho do noci i během následující soboty.

Počasí přes den bylo přesně podle předpovědi meteorologů. Teplota se vyšplhala až ke 30°C, celý den bylo nádherně jasno a slunečno a tak někteří účastníci s radostí využili možnost zchladit se v bazénech. Na projížďku vyrazilo především díky velkému vedru přibližně jen 20 motorek. Zábava celý den pěkně plynula, účastníci se dobře bavili a pořadatelé neskrývali nadšení z nejvyššího počtu účastníků za poslední tři ročníky. Večer po 22 hodině se přihnala dešťová přeháňka a mírně se ochladilo. Tuto drobnou komplikaci účastníci bez úhony přečkali pod party stanem a nahoře u výčepu u půllitru piva a grilované klobásky. Celý víkendový program byl stejně jako v minulých dvou ročnících vyplněn různými soutěžemi, za které výherci získali praktické ceny.

                V sobotu o půlnoci proběhlo losování hlavní ceny, kterou byl skůtr. Štastnou majitelkou se stala motorkářka z Mělníka.  Ihned však neodjela a o úschovu požádala starostu obce, který jí ochotně vyhověl.

                Neděle už byla ve znamení balení, úklidu, bilancování, loučení a odjezdů. Dle slov organizátorů i některých přítomných se letošní ročník vydařil a byl ve srovnání s minulými dvěma srazy nejúspěšnější. Přislíbili tedy pořádání i v roce následujícím, což je samozřejmě pro obec i hasiče příjemné.