Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Mladý hasič- původní > Mladý hasič 2015 > Okresní kolo požární hry Plamen

Okresní kolo požární hry PlamenDatum konání:
29.5.2015
Datum ukončení:
31.5.2015

Své hasičské dovednosti změřily děti o posledním květnovém víkendu ve Valdicích. Dojezd všech účastníků byl v pátek do půl páté a hned vyvstal problém s parkováním a nedostatkem prostoru pro postavení stanů. Nedostatek prostoru pro stanování nakonec organizátoři vyřešili zmenšením prostoru pro diváky. Naše družstvo mělo celkem pět stanů a podařilo se nám postavit je pěkně vedle sebe. Slavnostní zahájení se z časových důvodů nekonalo, i tak soutěže začaly se zpožděním.

Soutěžit přijelo celkem 10 družstev v kategorii starší a 8 družstev kategorii mladší. Dále 5 týmů starších 5-ti členných a 7 týmů mladších 5-ti členných družstev.

Barvy Sekeřic hájilo celkem devět dětí – Sedláčková Zuzana, Líbalová Simona a Rygl David – ze Sekeřic. Karpašová Tereza, Rosůlková Nela, Nechanická Kateřina – ze Žlunic. Klíma Jan, Lanfeldovi Vojtěch a Matěj – ze Slavhostic. Pomoc při zvládnutí dětí nabídly a též s námi jely ještě tři dorostenky – Sedláčková Kateřina, Karpašová Barbora a Mázorová Anna. Výpravu doplnili samozřejmě oba dospělí vedoucí – manželé Sedláčkovi. Hned v úvodu byl odvelen na pozici rozhodčího Martin Sedláček, který zde musel setrvat po oba dva dny.

Po příjezdu bylo krásně slunečno a teploučko. Bohužel tento stav vydržel pouze do devatenácté hodiny, pak se zvedl silný vítr a následoval přívalový déšť, který trval přibližně 30 minut. Soutěž musela být přerušena a pokračovalo se až po dvacáté hodině. V pátek se soutěžilo ve štafetě dvojic a štafetě CTIF. Štafetu CTIF jsme dobíhaly téměř za tmy. V noci opět dost pršelo a ráno někteří museli doslova ždímat oblečení a spacáky.

V sobotu již slavnostní nástup proběhl a souběžně probíhaly disciplíny útok CTIF a štafeta 4 x 60 metrů. Počasí bylo příznivé, i když foukal vítr. Děti reprezentovaly opravdu zodpovědně a skončily celkově na pátém místě. Velikým úspěchem bylo dosažení času 22, 91 v požárním útoku.

V neděli se na stejném místě konala soutěž dorostu. Poprvé vyjíždělo i naše družstvo dorostenek. Vše začalo v devět hodin ráno slavnostním nástupem a vyhlášením výsledků soutěže „Požární ochrana očima dětí“. V této soutěži se můžeme pochlubit hned dvěma cenami. V kategorii literární se Tereza Karpašová umístila v okrese na třetím místě a Anna Mázorová na místě prvním. V krajském kole pak Anna Mázorová obsadila velice pěkné třetí místo.

Soutěžní klání probíhalo velice svižně, žádné pauzy a prostoje. Děvčata změřila své síly a dovednosti v požárním útoku, štafetě 4x100 metrů, běhu na 10 metrů jednotlivců a testu požární ochrany. Celkové třetí místo a tím i získání poháru a medailí je jistě tou největší odměnou za vynaložené úsilí při trénincích.