Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
Pálení čarodějnic + májová diskotéka
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Mladý hasič- původní > Mladý hasič 2017 > Podzvičinský záchranář 2017

Podzvičinský záchranář 2017Datum konání:
15.4.2017

Na čtvrtý ročník Podzvičinského záchranáře vyjelo naše trio dorostenek ve složení: Barbora Karpašová, Kateřina a Zuzana Sedláčkovi v sobotu patnáctého dubna do Miletína. Soutěž byla stejně jako v loňském roce rozdělena na dva okruhy: technický a zdravověda. Technický okruh prověřil fyzickou zdatnost a obratnost, např. při člunkovém běhu, skákání přes švihadlo, střelbě ze vzduchovky, práci s hasičským materiálem, uzlování nebo slaňování. Naše dorostenky začínaly okruhem zdravovědy, kde si musely v různých kritických situacích poradit nejen s ošetřením vzniklých zranění, ale zároveň správně vyhodnotit nastalou situaci. Na prvním stanovišti nazvaném "Sarajevo" si musely poradit nejen se záchranou zraněných osob po výbuchu bomby, ale i správně zareagovat na fakt, že v místnosti je ještě další časovaná bomba.

Na dalším stanovišti je čekalo prohledání zamořených sklepních prostorů, ve kterých zůstali uvězněné osoby a poskytnout jim první pomoc.

Postupně ještě své teoretické znalosti předvedly v praxi při ošetření poraněné hlavy a otevřené zlomenině stehenní kosti následkem pádu ze žebříku. Zde ošetření komplikovalo podezření na možné poranění páteře. Dále pak u drasticky vypadajícího nabodnutí na kovový předmět v oblasti dutiny břišní. Zde bylo potřeba ošetřit i matku postižené, u které nastal šok a astmatický záchvat.

Vhodnými slovy, klidem a rozvahou zajistily psychickou podporu hysterické ženě, která zůstala uvězněna v bytě poté, co její manžel úmyslně spolkl klíč.

Ani letos nechyběla cvičná masáž srdce a práce s defibrilátorem. Nejjednodušší bylo poslední stanoviště, kde se jednalo o alergickou reakci na čokoládu u malého dítěte.

Celá soutěž byla oproti minulým ročníkům po fyzické stránce znatelně náročnější, zranění autentičtější a soutěžící museli projevit více důvtipu i rozvahy při plnění jednotlivých úkolů.

Naše dorostenky vše zvládly na jedničku a s velkým bodovým náskokem soutěž ve své kategorii vyhrály.