Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
Pálení čarodějnic + májová diskotéka
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Mladý hasič- původní > Mladý hasič 2018 > Stanování

StanováníDatum konání:
14.8.2018
Datum ukončení:
15.8.2018

V srpnu se opět rozléhal v areálu „ U lesa“ smích a hlahol. Na dva dny jej obsadili naši mladí hasiči. V úterý čtrnáctého srpna v podvečer se v areálu sešli: Honzík Rygl, Kuba Janata, Anička Filounková, Miky Mázor, Ester, Alena, Týna a Honza Kejmarovi a vedoucí Petra a Martin Sedláčkovi, kteří na ně okem bedlivým po celou dobu dohlíželi. Během chvilky vyrostlo v horní části pod lesem pět stanů. Bohužel kvůli dlouhodobému suchu nebylo možné zapálit oheň a tak místo oblíbených opečených buřtů byly k večeři ohřívané párky. Příjemný letní podvečer se rychle přehoupnul ve večer, jedna hra střídala druhou, někteří stihli i koupání v hasičské nádrži. Společný večer venku zakončila procházka do lesa na „Kostelík“. Vnitřní prostory mládež využila ke hře oblíbených společenských her. I když se nikomu do spacáků moc nechtělo, o půlnoci již všichni spokojeně pochrupovali na zdravém venkovském vzduchu.

         O budíček se postarali česáči v sadu a místo zvonění budíku bylo slyšet bubnování jablek o kbelíky. Po snídani následovalo opáčko na podzimní „braňák“. Topografie, práce s mapou, střelba ze vzduchovky, technické prostředky, ručkování na laně, uzlování a zdravověda. Během dne se opět udělalo velké teplo a tak místní nádrž byla skvělým místem pro ochlazení těla. O sladké ochlazení se postaral také pan starosta obce, který dovezl vynikající zmrzlinu, která všem po obědě přišla k chuti.

         Odpoledne mnozí opět skočili do nádrže a pak následoval pro všechny povinný cvičný „braňák“ v lese, který prověřil nejen orientaci v terénu, ale i právě nabité znalosti. Závěrečné vyhodnocení dvoudenního soutěžení a předání odměn už bylo posledním bodem letošního stanování mladých hasičů v našem areálu „U lesa“.