Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6
Dětský den a pouťová zábava
7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Mladý hasič > Plamen

PlamenDatum konání:
25.5.2018
Datum ukončení:
27.5.2018

Poslední květnový víkend patří tradičně celorepublikové hře „Plamen dětí a dorostu“. Letos od pátku dvacátého pátého do neděle dvacátého sedmého. Stejně jako v loňském roce se soutěž konala ve Vrchovině a stejně jako loni náš tým vyrážel pouze v pěti. Složení družstva se změnilo jen nepatrně, Dana Brože nahradila Anička Filounková. Zbytek týmu zůstal beze změny, tedy – Honza Rygl, Kuba Janata, Miky Mázor a Vojta Nechanický. Na zkušenou a jako náhradník vyrazil i Dáda Mašinda. I letos bylo povinností každého přihlášeného kolektivu zajistit minimálně jednoho člena na pozici rozhodčího. Tohoto úkolu se zhostila Zuzana Sedláčková.

         Dojezd všech účastníku byl v pátek do 16:30 hod. Následovalo postavení stanů, prezence kolektivů a o hodinu později již se rozběhly první disciplíny. Naše pětice zahájila soutěž neplatným pokusem ve štafetě na 4x60 metrů. Bohužel pěti členné kolektivy nemají druhé pokusy.

         V sobotu v 8:00 všechny kolektivy nastoupily na slavnostní nástup a v 8:30 se rozběhly zbývající disciplíny. Dopoledne čekala naše družstvo štafeta požárních dvojic, po obědě potom požární útok. Ani v jedné z výše uvedených disciplín se dětem nevedlo dle představ a tak nakonec vybojovaly konečné sedmé místo z devíti družstev.

         Nedělní část začala stejně jako v sobotu nástupem, jen o půl hodiny později, tedy v půl deváté. Na programu bylo vyhlášení dětské části hry Plamen a soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže. Zde si své diplomy a ceny vyzvedli všechny děti, které se umístily v okresním kole na prvních třech místech. Z našeho družstva se na druhém a třetím místě umístil Honzík Rygl v kategorii ZŠ 1 – výtvarná část.

         V 9:15 hodin byla zahájena soutěž dorostu. Po slavnostním nástupu následovalo vyhlášení soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže, kde se skvěle umístily naše dorostenky Zuzana Sedláčková a Tereza Karpašová. Zuzka v kategorii L 4 – literární část na druhém místě a Terka v kategorii ZŠ 4 – výtvarná část na místě prvním. Tyto slečny zároveň přijely reprezentovat náš sbor i do Vrchoviny, aby zde porovnaly své síly v běhu na 100 metrů s překážkami, dvojboji a testu PO s dalšími dvěma dorostenkami startujícími ve stejné kategorii. Síly byly velice vyrovnané, nikdo neudělal chybu a tak rozdíly ve výsledcích byly opravdu nepatrné. Terka se umístila na třetím místě, Zuzka skončila čtvrtá.