Datum konání:
27.5.2016
Datum ukončení:
29.5.2016

Stejně jako v loňském roce i letos vyrazilo družstvo mladých hasičů na jarní část celostátní hry Plamen do Valdic. Tradičně poslední květnový týden, v letošním roce tedy od pátku dvacátého sedmého do neděle dvacátého devátého. Počasí bylo velice příznivé, slunečno a teplo. Příjezd na místo byl stanoven do 16:30 hod. Následovala prezentace kolektivů a stavění stanů. Naše družstvo vyjíždělo ve dvou etapách. Odvoz první várky dětí, zabrání vhodného prostoru a stavbu stanů zajistili pánové Martin Sedláček a Pavel Karpaš. Letos byl vyhrazen větší prostor pro stanování, což bylo velice příjemné. Za naší obec přijeli soutěžit: Simona Líbalová,  Zuzana Sedláčková, Jakub Janata, Kateřina Nechanická, Tereza Karpašová, Veronika Rudová, Jan Klíma, Vojtěch a Matěj Lanfeldovi.

V 17:30 již začaly soutěže. Souběžně se běhaly štafety dvojic a štafety CTIF. Každé družstvo mělo dva pokusy. Na pozici rozhodčích nastoupily za naše družstvo Barbora Karpašová a Kateřina Sedláčková. Náš tým po nevydařeném podzimním "Braňáku" startoval z jedenácté pozice. Štafeta na 4 x 60 metrů se dětem mimořádně povedla a skončily na pátém místě, se štafetou CTIF už to bylo horší. S časem 1:22,31 skončily na posledním dvanáctém místě.

Sobotní část byla zahájena v 8:00 hod. nástupem všech družstev a předáním cen za umístění v literární soutěži "Požární ochrana očima dětí". V této soutěži se výborně umístili Vojta Lanfeld a Tereza Karpašová. Vojta se svou PP prezentací obsadil druhé místo a Terka s výtvarnou prací místo třetí. Po nástupu se pokračovalo v soutěžním klání. Útok CTIF je pro nás nejhorší disciplínou. Pokaždé jsme udělali spoustu chyb a ani letošní rok nebyl výjimkou. První pokus se nepovedl vůbec a byl neplatný, druhý, s časem 3:16,71 stačil opět jen na poslední místo. O jednu pozici lépe se děti umístily ve štafetě dvojic. Po obědě soutěž zakončily požární útoky. Zde se nám opět zadařilo a čas 0:22,82 byl čtvrtý nejlepší. Naše výše uvedené časy a průběžná pořadí nakonec stačily jen na jedenácté místo. Hlavním důvodem neúspěchu je beze sporu fakt, že naše družstvo bylo složeno z dětí věkově značně rozdílných. Nejmladší člen týmu, Kubík Janata coby šestiletý a tudíž spadající ještě do kategorie mladší, dále devítiletá Kačka a Matěj se nemůžou svými výkony vyrovnat patnáctiletým soupeřům. Bohužel, dětí v našem okolí je málo a není v našich silách vytvořit družstva mladších i starších a tak mladší běhají za starší a to se zákonitě musí projevit na výsledcích.

Nedělní dopoledne patřilo soutěži dorostu. Začátek byl stanoven na 8:30 hod. Stejně jako u dětí se začalo nástupem a vyhodnocením literární soutěže "Požární ochrana očima dětí". Následovalo vyhlášení výsledků dětské části soutěže a po něm vlastní klání. Naše barvy zde hájila Anna Mázorová, která po velmi vydařené podzimní části startovala z první pozice. V běhu jednotlivců na 100 metrů se s časem 0:23,57 umístila na druhém místě a v dvojboji jednotlivců na třetím místě. Bohužel jedna jediná chyba v testech PO stála Aničku druhé místo a posunula ji na konečné třetí místo z pěti soutěžících dorostenek.