Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Mladý hasič > Plamen - děti a dorost

Plamen - děti a dorostDatum konání:
31.5.2019
Datum ukončení:
2.6.2019

Jarní část hasičské soutěže Plamen se letos konala o týden později než bývá zvykem, a sice od pátku třicátého prvního května do neděle druhého června. V pátek a v sobotu soutěžily děti, neděle patřila dorostu.

         Soutěž se konala v kempu v Miletíně. Náš sbor vyslal na soutěž dva pětičlenné kolektivy pod vedením pánů Martina Rygla a Martina Sedláčka. Na pozici rozhodčího nastoupil za náš oddíl David Rygl.

         Po pátečním dojezdu na místo, registraci a postavení stanů si všechny „pětky“ odběhly štafetu na 4 X 60 metrů. Naše mladší družstvo startovalo díky povedenému podzimnímu „Braňáku“ z druhého místa a tak byla velká šance, že by se mohlo povézt přivézt domů medaile. Starší družstvo startovalo z předposledního, sedmého místa. Pětičlenné kolektivy mají pouze jeden pokus. Mladší pětka odběhla štafetu s velmi pěkným časem, který stačil na druhé místo. Starší pětka doběhla na místě pátém.

         Sobota ráno patří tradičně nástupu. Po jeho skončení se družstva postupně střídala na dalších disciplínách. Naše děti čekala štafeta dvojic. Mladší opět zabodovaly a doběhly opět na druhém místě, starší si mírně pohoršily a doběhly šestí. Do oběda už je žádná disciplína nečekala a tak mohly nerušeně řádit na atrakcích, které kemp nabízel. Největší zájem byl o cvičnou rampu na skateboard.

         Po obědě se rozjely požární útoky. Zde se mladším bohužel podařil jen pátý nejlepší čas. Starší pětka dopadla ještě hůř, jejich pokus byl neplatný. Vedení soutěže přislíbilo možnost druhých pokusů a tak se naši rozhodli počkat. Ve hře bylo stříbro mladších a lepší umístění starších. Druhé pokusy nakonec byly povoleny jen starším. Ti toho využili, pokus měli platný a pátý nejlepší čas jim pomohl k celkovému pátému místu. Mladší pětka bohužel o pouhé 4 vteřiny skončila na místě třetím. I to je veliký úspěch, vždyť medaile z Plamene si děti nepřivezly již několik let.

         Na soutěži nás reprezentovaly tyto děti: Jakub Janata, Honzík Rygl, Anička a Pepa Filounkovi, Mikeš Mázor, Vojta Nechanický, Ester, Alena a Honza Kejmarovi.

         V neděli soutěžil dorost. Před vlastní soutěží ještě proběhl nástup dětských kolektivů, vyhlášení výsledků soutěže Plamen a soutěže „POODM“.

         Za náš sbor letos naposledy nastoupily starší dorostenky jednotlivci Terka Karpašová a Zuzka Sedláčková. Ve své kategorii byly jedinými soutěžícími a tak bylo jasné, že obě obsadí medailové pozice. Dorostenky poměřily síly ve třech disciplínách – test PO, dvojboj dvojic a běh na 100 metrů s překážkami. Technické zázemí a pomoc při plnění disciplín zajistil Martin Sedláček, na pozici rozhodčí nastoupila Petra Sedláčková.

Zlato a možnost reprezentovat náš sbor na krajském kole nakonec získala Terka, Zuzka skončila druhá.