Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Mladý hasič > Stanování v areálu "U lesa"

Stanování v areálu "U lesa"Datum konání:
5.8.2019
Datum ukončení:
7.8.2019

Letos se vedoucí oddílu Mladých hasičů – manželé Sedláčkovi rozhodli stanovat s dětmi v areálu „U lesa“ o jeden den déle než loni. Účast přislíbilo osm dětí, na poslední chvíli museli rodiče ze zdravotních důvodů omluvit Dádu Mašindu.

Den D nastal v pondělí pátého srpna odpoledne. Děti si samy postavily stany a nanosily dřevo na oheň. K večeři si na něm opekly špekáčky, a dokud nepadla tma, dováděly venku na travnaté a betonové ploše. V noci se přehnala silná bouřka doprovázená vydatným deštěm. Náporu větru a deště odolaly všechny stany mimo jednoho, ve kterém spali kluci Pepa Filounek a Honza Kejmar. Ti ráno vylévali vodu a ždímali oblečení i spacáky. Naštěstí přes den krásně svítilo sluníčko a bylo teplo, tak mokré věci stihli do večera uschnout.

         V úterý byl na programu cyklovýlet. Po deváté hodině už parta vyjížděla směr Žlunice – Kozojídky – Vinary – Vinarská lhota – Smidary. Ve Smidarech byla první delší přestávka na sváču a vydovádění na dětském hřišti. Další a všemi vítaná zastávky měla být ve Skřivanech v cukrárně. Bohužel těsně za železničním přejezdem ve Skřivanech Honzík Ryglů spadl z kola tak nešťastně, že bylo nutné zavolat sanitku. S Honzou do nemocnice odjel vedoucí Martin, zbytek se přesunul do cukrárny a pak zpět do Sekeřic. Zranění Honzíka bylo bohužel vážné a musel pokračovat do nemocnice do Hradce. Tam už jel se svým tátou a babičkou.

Nálada byla pochmurná, ale program pokračoval dál. Nejdřív ochlazení v požární nádrži, pak večeře – domácí lívance s nutellou a marmeládou a na závěr dne společné hry na trávě a na terase.

Ve středu po snídani byl program už ve znamení trénování na podzimní „Braňák“. Nikomu se moc nechtělo, ale nakonec všichni zasedli k topografickým značkám, provazům, technickým prostředkům, zalehli ke vzduchovce a zavěsili se na lano k ručkování. Po svačině si všechny děti vyzkoušely orientaci v terénu na připraveném orientačním běhu v okolí areálu. Po doběhnutí opět došlo na řádění v nádrži a po obědě všichni očekávali slavnostní vyhlášení soutěže. Nechybělo šampaňské a drobné sladké i věcné odměny pro všechny.

Pak už byl čas se rozloučit a vyrazit domů. Tak zase za rok.